Meriden.pl » Akademia


Ptáte se, jaký je rozdíl mezi sonickým kartáčkem MERIDEN a manuálním zubním kartáčkem a zda se vyplatí do něj investovat?

Máme pro vás připravenou odpověď!

 

Sonické zubní kartáčky vydávají zvukovou vlnu, která způsobí rozkmitání vláken. Takto se dají do pohybu částečky vody a slin smíchané s pastou. V důsledku toho vznikají mikrobubliny, které dosahují vysoké rychlosti a jsou schopny odstranit nečistoty i z míst, kam se štětiny běžného kartáčku nedostanou – výsledkem je, že sonické kartáčky tím nejpřesnějším způsobem odstraňují zbytky jídla, usazeniny a přítomné bakterie v prostoru mezi zuby a z hladkých ploch zubu, což výrazně zabraňuje vzniku zubního kazu.

Charakteristickým znakem sonických kartáčků je pulzující pohyb vláken hlavice kartáčku. Hlavice sonického zubního kartáčku Meriden Sonic+ Professional se dokáže pohybovat rychlostí až 31 000 sonických pohybů za minutu, což vám umožňuje čistit si zuby 500krát rychleji než s manuálním zubním kartáčkem – díky tomu eliminuje o 100 % více zabarvení než manuální zubní kartáček, efektivně rozjasňuje, bělí a leští zuby.

Pulzující pohyb je velmi účinný a zároveň šetrný k dásním, proto se tyto kartáčky často doporučují lidem s citlivými dásněmi, u nichž každé čištění běžným kartáčkem končí krvácením, a lidem s odhalenými zubními krčky, jakož i pro ty, kteří mají fixní ortodontický aparát a držáky implantátů a můstků.

Sonické kartáčky MERIDEN mají vestavěný časovač, který signalizuje čas čištění zubů a informuje vás, kdy si máte vyčistit další oblast úst. Výzkumy ukazují, že se sonickým kartáčkem čistíme zuby déle a efektivněji než s manuálním zubním kartáčkem, výsledkem čehož je důkladné vyčištění všech koutků úst a jazyka od zbytků jídla, bakterií a jiných překvapení, které způsobují kazy, zubní kámen a následné odhalování zubních krčků.

 

Se sonickým kartáčkem je čištění zubů jednodušší, nemusíte používat speciální techniky, protože zubní kartáček udělá většinu práce za vás!

 

Zůstává ekonomický aspekt... Sonické zubní kartáčky jsou mnohem dražší než manuální zubní kartáčky, to je pravda. Sonický zubní kartáček však velmi efektivně odstraňuje plak a pečuje o dásně, v důsledku toho se po zahájení pravidelného používání ukazuje, že můžete hodně ušetřit na léčbě kazů a onemocnění způsobených zubním kamenem, jako je parodontóza. Možná se tedy vyplatí utratit na začátku několik tisíc korun, abyste později nezaplatili mnohem větší sumu za ošetření zubů a odstranění zubního kamene?